Emilia Furman

O mnie

Nazywam się Emilia Furman i od przeszło 4 lat jestem licencjonowanym instruktorem Zumba ® Fitness. Muzyka i taniec od najmłodszych lat były obecne w moim życiu. Mając 7 lat rozpoczęłam edukację w Szkole Muzycznej, gdzie nauczyłam się grać na skrzypcach i fortepianie. Będąc wtedy małą dziewczynką uwielbiałam tańczyć i śpiewać, sprawiało mi to zdecydowanie więcej radości niż gra na instrumentach. W Szkole Muzycznej należałam do zespołu muzyczno tanecznego, z którym wyjeżdżałam na wiele konkursów i pokazów. Teraz wiem, że mimo iż będąc dzieckiem wielokrotnie się buntowałam i często żałowałam, że w przeciwieństwie do moich rówieśników nie mam czasu na zabawę, Szkoła Muzyczna bardzo mi pomogła w tym co obecnie robię, a poza tym ukształtowała moją wrażliwość.

Można powiedzieć, że instruktorem Zumba Fitness zostałam przez przypadek. Studiując pracowałam w restauracji The Olive w Hotelu Sheraton, wyszłam za mąż i moje życie było całkiem normalne. Kiedy urodził nam się syn Kubuś, zakładałam, że wrócę do pracy. Tak się jednak nie stało, bo pojawiła się Zumba. Po ciąży, jak prawie każda kobieta chciałam wrócić do wcześniejszej figury, więc zaczęłyśmy chodzić z siostrą na fitness. Dla młodej mamy była to jedna z nielicznych rozrywek w ciągu tygodnia. Zajęcia na które chodziłam bardzo mi się podobały, ale cały czas szukałam czegoś innego. I wtedy w sieci znalazłyśmy informacje o programie Zumba ® Fitness. Niestety zajęcia te była niemalże, niedostępne, zaledwie w kilku klubach i to może 1h w tygodniu. Stwierdziłyśmy, że w sumie to jesteśmy we dwie więc może bardziej nam się opłaca iść na kurs instruktora i później samym sobie tańczyć w domu… Tak też zrobiłyśmy, poszłyśmy na szkolenie i zostałyśmy mile zaskoczone energią Izy Kin. Jednak prawdziwa praca rozpoczęła się w domu po szkoleniu, praca nad jedną choreografią trwała kilka dni… Tydzień po szkoleniu zadzwoniła jedna z instruktorek zumby i poprosiła o zastępstwo, oczywiście w pierwszej chwili odmówiłam, ja…? przecież jeszcze nie jestem gotowa… nie mam tylu piosenek żeby poprowadzić godzinę zajęć…, ale dziewczyna tak prosiła, że się zgodziłam. I tak się zaczęło… Obstawiałam zastępstwa, a później zaczęłam chodzić na castingi i rekrutować się do klubów, to był też okres kiedy Zumba zaczęła pojawiać się we wszystkich krakowskich klubach.

Oczywiście nigdy nie przestałam się szkolić, poza szkoleniem Zumba Basic 1 ukończyłam Szkolenie Zumbatomic ( obecnie ZUMBA® Kids Jr. i Zumba® Kids), Zumba Sentao, Zumba Toning i Zumba Aqua. Poza programami Zumba Fitness, ukończyłam szkolenie Bokwa Level 1, Bokwa level 2, Masala Bhangra Workout, a także szkolenie ze stretchingu.

Prowadziłam zajęcia w wielu krakowskich klubach, takich jak Szkoła Tańca Ananday, Sakura Dance and Beauty, Szkoła Tańca Prima Dance, Flex Sport and Health Club, Infinity Fitness, Centrum Sposrtu i Rekreacji Cascada, Fitness Team, Fitness Academy, Gym and Fit, Perfect Gym. Aktualnie prowadzę zajęcia w Platinium Fitness Club, Azik fitness & wellness i Strefa Ruchu Zachodnia.

Cały czas staram się doskonalić swoje umiejętności, biorąc udział w warsztatach Jam Session, różnych szkoleniach, maratonach i eventach. Pomaga mi w tym również uczestnictwo w programie edukacyjnym ZIN (Zumba Instructor Network). Czym jest dla mnie zumba???

Zumba jest czymś co kompletnie zmieniło moje życie, czymś o czym nigdy nie marzyłam, czymś czego się nigdy nie spodziewałam. Na pewno nie jest tylko moją pracą… tak naprawdę uważam, że jestem jedną z najszczęśliwszych osób na świecie, że mogę robić to co kocham. Zumba daje mi tak jak i uczestnikom zajęć wiele radości, energii i pozytywnego myślenia które jest tak potrzebne w dzisiejszych czasach.


Oczywiście mam takie dni kiedy jestem przemęczona, były też takie czasy gdy miałam tyle godzin, że nie mogłam złapać zakrętu w ciągu tygodnia, ale nigdy nie było dnia kiedy bym powiedziała – ale mi się nie chce…